Најдобра технологија производи за печатени кола и склопување на ПХБ

Најдобра технологијапроизводители на печатени кола се едношалтерски давател на решенија нанајдобро склопување на ПХБ услуга во флексибилно печатено коло, ПХБ со метално јадро, керамичка ПХБ, fr4 ПХБ, итн. Прашање за добредојде!

 • Дали знаете што е офорт со ПХБ? Дали знаете што е офорт со ПХБ?
  Офорт е техника за отстранување на материјал со помош на хемиска реакција или физички удар. Техниките на офорт може да се поделат на категории на влажно офорт и на суво офортување.
 • Технологија за монтирање на површина Технологија за монтирање на површина
  SMT е технологија на површинско склопување (технологија за површинска монтажа) (кратенка од Surface Mounted Technology), која е најпопуларна технологија и процес во индустријата за електронско склопување. или технологија за површинско монтирање.Тоа е технологија за поврзување на кола која не вметнува игла или кратка компонента за склопување на површината на олово (SMC / SMD, кинеска компонента за чип) на површината на плочата за печатено коло (Принтирано коло, ПХБ) или на површината на друга подлога , и заварени со повторливо заварување или заварување со потопување.
 • 8-слој 4OZ тешка бакарна плоча 8-слој 4OZ тешка бакарна плоча
  Која е дебелата бакарна плоча на ПХБ? Дебелата бакарна плоча се прикажува во процесот на чекање, со одреден технички праг и тешкотија на работа, а цената е исто така релативно скапа. Слој од бакарна фолија е врзан во надворешниот слој на FR-4. Кога дебелината на бакар е 2 oz е завршена, таа се дефинира како дебела бакарна ПХБ плоча. Дебелината бакарна плоча има многу добри перформанси за продолжување, не е ограничена од температурата на обработка, високата точка на печење може да се користи кога дува кислород, ниската температура непроменета кршливи и други методи за заварување со топла печење, а исто така и заштита од пожар, се шири во незапаливи материјали, дебели бакарни ПХБ неговата дебелина е различна, специфичните прилики за примена се исто така многу различни.
 • Четирите слоја од 2 OZ тешки бакарни ПХБ потекнуваат од најдобрата технологија во Кина Четирите слоја од 2 OZ тешки бакарни ПХБ потекнуваат од најдобрата технологија во Кина
  Во заштитата со ПХБ, слој од бакар се врзува на површината на fr-4. Кога се врши дебелина на бакар ≥ 2OZ, таа се дефинира како дебела бакарна плоча. Неговата дебелина е различна, вистинското употребливо место е исто така многу различно.
 • 10-слојната ПХБ плоча доаѓа од најдобрата технологија во Кина 10-слојната ПХБ плоча доаѓа од најдобрата технологија во Кина
  Повеќеслојната плоча генерално се дефинира како 10-слојна —- 20-слојна или погоре, што е потешко од традиционалната повеќеслојна обработка на колото, барањата за квалитет и доверливост се високи, главно се користат во комуникациска опрема, високи -крајни сервери, медицинска електроника, авијација, индустриска контрола, воени и други области.
 • Еднострана керамичка плочка со дебел филм Еднострана керамичка плочка со дебел филм
  Плочката со дебел филм, исто така позната како хибридна плоча, се формира со печатење на екран на подлогата од различни материјали. Подлогата е главно 96% алуминиумски керамички материјали.
 • Еднострана керамичка плочка со дебел филм Еднострана керамичка плочка со дебел филм
  Професионален производител во Кина за изработка на дебел филм керамика.ПХБ со дебел филм, керамичка ПХБ
 • Двострана керамичка плочка со дебел филм Двострана керамичка плочка со дебел филм
  Професионален производител во Кина за изработка на дебел филм керамика.
22222
Најдобар производител на PCB со услуги за склопување

Нанајдобар производител на ПХБ се фокусира на едношалтерско решение во прилагодено печатено коло иПХБ склоп.

Од самиот почеток, како производител на печатени кола со најдобритеПХБ склоп услуга во Азија, Best Technology е посветена да биде ваш најдобар партнер за напредни, високопрецизни печатени кола, како што се тешки бакарни плочи, ултра-тенок ПХБ, мешани слоеви, висок TG, HDI, висока фреквенција (Rogers, Taconic) , плочка со контролирана импеданса, ПХБ со метално јадро (MCPCB) како што се алуминиумска плочка, бакарна плочка и керамичка плочка (проводник бакар, AgPd, Au, итн.) и така натаму.


Нашиотпроизводители на печатени кола обезбедуваат не само ПХБ& Производство на MCPCB, но исто така вклучува и дуплирање на ПХБ, инженерство& дизајн на процесот, управување со компоненти& решение за извори, внатрешно склопување на ПХБ& целосна системска интеграција и технологија на површинска монтажа (SMT), целосно склопување на производи& тестирање.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Зошто да не изберете нас?

Најдобра технологијаПроизводителите на печатени плочки со повеќе од 15 години искуство, секогаш одговараат во рок од 12 часа, со најдобра услуга за склопување на ПХБ по добра цена.

 • Политика за квалитет

  Квалитетот на ПХБ е суштината на производите. Сите инженери& Момците од виталниот оддел имаат повеќе од пет години искуство во индустријата за ПХБ, ние се надоврзуваме со стандардниот стандард за ПХБ, како и со специјалното барање на клиентите.

 • Уметност на државата технологија

  Повеќето од нашите инженери и оператори имаат повеќе од десет години искуство во индустријата за ПХБ, така што можеме да произведуваме специјални како што се тешки бакарни плочи од 20 OZ, 4 слоја MCPCB итн.

 • Опрема

  Купивме многу напредни, врвни машини& уреди за производство и проверка на ПХБ за подобрување на квалитетот на нашите табли.

 • Способност

  Продолжуваме да го подобруваме нашиот MCPCB, FR4 PCB& FPC& Нивоа на производство на керамички ПХБ за да се добијат задоволителни резултати од клиентите и од нас самите.

За производителите на печатени кола со најдобра технологија

Гаранција за квалитет на плочката со прилагодено печатено коло

Најдобар производител на персонални компјутери со технологија, основан на 28 јуни 2006 година, е регистрирана компанија во Хонг Конг која се фокусираше на снабдувач на едношалтерски решенија на FPC, цврсто-флекс ПХБ, MCPCB, FR4 PCB, керамички ПХБ, специјален ПХБ како Тежок бакар ( до 20 OZ), екстра тенка ПХБ (0,10, 0,15 мм) и сервис за склопување на ПХБ.

Од својот почеток, како продавач на печатени плочки (PCB) во Азија, Best Technology е посветена да биде вашиот најдобар производител на ПХБ партнер на напредни, високопрецизни печатени плочки, како што се тешки бакарни плочи, ултра тенки ПХБ, мешани слоеви, висок TG, HDI, висока фреквенција (Rogers, Taconic), плоча со контролирана импеданса, ПХБ со метално јадро (MCPCB) како што се алуминиумски PCB, бакар ПХБ и керамички ПХБ (проводнички бакар, AgPd, Au, итн.) и така натаму.

Ние обезбедуваме не само ПХБ& Производство на MCPCB, но исто така вклучува и дуплирање на ПХБ, инженерство& дизајн на процесот, управување со компоненти& решение за извори, внатрешно склопување на ПХБ& целосна системска интеграција, технологија на површинска монтажа (SMT) и целосно склопување на производи& тестирање.

 • 2006+
  Основање компанија
 • 500+
  Персонал на компанијата
 • 28900+
  Областа на фабриката
 • OEM
  OEM сопствени решенија
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Прилагодено печатено коло од таблата

Сигурен квалитет за да се исполнат нашите клиенти

 • На 11 јули нè посети еден прекрасен клиент од Германија
  На 11 јули, утрово не посети еден прекрасен клиент од Германија, всушност, Питер, нашиот генерален директор и Тифани, нашата продавачка штотуку ја посетија неговата компанија пред еден месец во Франкфурт. Овој пат Клиентот ја посети нашата канцеларија, FPC, фабриката SMT и имаше вкусен ручек со нас. Понатаму, тој ни даде повеќе проекти, вклучувајќи и Керамички ПХБ.Ви благодариме за неговата голема поддршка и ќе бидеме посветени да им обезбедиме на нашите клиенти сè позадоволителни производи и услуги.
 • Имавме еден клиент од САД кој не посети на 25 јули 2019 година
  Имавме еден клиент од САД кој не посети на 25 јули 2019 година. Тој ја посети нашата фабрика за SMT и FPC и беше среќен што ги виде нашите искусни работници во чиста работилница, производи за брза испорака со гаранција за квалитет.
 • Еден обичај од Австралија го договорил неговиот проект со Best Technology
  Еден од нашите прекрасни клиенти, ја посети нашата компанија на 3 април 2019 година.Клиентот рече дека Best Technology е ценет како ценет снабдувач на производи со одличен квалитет кои точно ги задоволуваат нивните барања.Тој ги разгледа барањата за ПХБ што ќе бидат потребни за нивните тековни потреби за производство и ни даде проценки на производите потребни за овие проекти.
СТАПЕТЕ ВО КОНТАКТ СО НАЈДОБРИОТ ПРОИЗВОДИТЕЛ НА ПХБ

Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!

Chat with Us

Испратете го вашето барање