Решение за дизајн и изработка на PCB

VR

Компанија за медицински уреди ни пристапи со предизвикувачки проект кој бараше дизајн и изработка на специјализирана ПХБ. ПХБ требаше да биде компактен, издржлив и способен да работи во високонапонска средина. Нашиот тим од инженери тесно соработуваше со клиентот за да ги разбере нивните специфични барања и ограничувања и развивме прилагоден дизајн на ПХБ што ги задоволува сите нивни потреби.


За да обезбедиме највисок квалитет, ние ја фабрикувавме ПХБ користејќи напредни материјали и техники на производство. Нашиот процес на контрола на квалитетот вклучуваше повеќекратни инспекции и тестови во различни фази на производство, а користевме софистицирана опрема за да го потврдиме интегритетот и доверливоста на готовиот производ.


Клиентот беше воодушевен од нашето решение, кое ги надмина нивните очекувања во однос на перформансите, издржливоста и доверливоста. Бевме горди што им помогнавме да го донесат својот иновативен медицински уред на пазарот и да придонесеме за подобрување на грижата за пациентите.


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски