Вовед во Денот на среќната месечева торта!

VR

Среќен фестивал на средината на есента

15-тиот ден од лунарниот август (10 септември 2022 година) е традиционален фестивал на средината на есента (исто така именуван како Ден на месечевата торта) во Кина, семејствата обично седат заедно за да имаат повторна вечера и уживаат во вкусната месечева торта под прекрасна полна месечина. да го прославиме овој важен ден.

Со цел да им се заблагодари на сите вработени за нивната напорна работа и напори, Best Technology подготви торти за месечина од средината на есента направени со рачка за да ги изразиме нашите најдобри желби и срдечна благодарност до нашите вработени.

 

(Месечеви торти подготвени од администраторот на Best Tech)

 

Сите вработени од Best Technology ги добија вкусните Moon колачи и сите се проткаени со топла и хармонична празнична атмосфера. Како член на Best Tech, се чувствував полн со среќа кога ги добив колачите.

Месечевата торта не само што ги претставува средеесенските честитки и благослов до вработените, туку ја покажува и љубовната грижа од раководството за нас. Не само што донесе смеа, туку донесе полна трогатеност и мотивација за сите. Верувам дека во иднина ќе се расположиме, ќе вложиме упорни напори и ќе создадеме побрилијантно утре за компанијата!

 

(Вработени во канцеларијата 9E)

 

(Вработени во канцеларијата во Хенгмингжу)

 

Best Tech е големо семејство и секој е член на ова семејство кое го сакаме и си помагаме.

Од основањето на компанијата во 2006 година, Питер и Емили секогаш посветуваат големо внимание на здравствената заштита и животот на нашите вработени, не само за фестивалот на средината на есента, туку и за секој традиционален фестивал во Кина. Од Бест секогаш ќе добиваат различни убави подароци и најдобри желби.

 

Светла месечина и ѕвезди трепкаат и светат. Еве, Best Tech на сите наши клиенти им посакува среќен фестивал на средината на есента, блаженство и среќа, ви посакува совршен живот исто како тркалезната месечина во средината на есенскиот ден!

 

Исто така, Бест ќе се затвори за фестивалот во средината на есента од 10 до 12 септември и ќе продолжи со работа на 13 септември.


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски