Клиенти во Индија ја посети фабриката за керамички PCB

VR

Почнувајќи од јануари 2022 година, клиентите испратија дизајн на прототип на керамичка плоча со дебел филм до Best Tech, по бројното производство и тестирање, тие конечно ја имаат својата последна верзија за овој производ. Значи, главната цел на ова патување во Кина е да се разговараат за деталите за густата филм-керамичка ПХБ и да се прават нарачки на големо. 

Best Tech направи дебел филм керамички плочи во текот на 10 години и ние сме многу уверени дека можеме да обезбедиме висок квалитет и најдобра услуга за вас. Подолу се нашите можности за дебели филмски керамички плочи.


Подлогата може да биде 96% или 98% Алумина (Al2O3) или берилиум оксид (BeO), опсег на дебелина: 0,25, 0,38, 0,50 mm, 0,635 mm (стандардна дебелина), 0,76 mm, 1,0 mm. Може да се приспособи и подебела дебелина, како што е 1,6 mm или 2,0 mm.

Материјалот на спроводничкиот слој е сребрен паладиум, златен паладиум или Mo/Mu+Ni (за озон);

Дебелина на проводникот>= 10 микрони (um), а Макс може да биде 20 микрони (0,02 мм)

Минимална ширина на трагата и простор за волуменско производство: 0,30 mm& 0,30mm, 0,20mm/0,20mm е исто така во ред, но цената ќе биде поголема, а 0,15mm/0,20mm достапни само за прототипот.

Толеранцијата за конечниот распоред на трага ќе биде +/-10%

И златниот и сребрениот паладиум може да се примени за поврзување со златна жица, но купувачот треба да го спомене тоа за да користиме специјален сребрен паладиум кој е погоден за тоа уметничко дело.

Златниот паладиум е многу поскап од среброто, околу 10-20 пати повисок

Повеќе различна вредност на отпорот на истата табла, поскапа плоча ќе биде

Обично слоевите се 1L и 2L (со обложена дупка (PTH), а обложениот материјал е ист како оној што се користи за проводник), а максималните слоеви можат да бидат 10 слоеви

Само таблата со форма на правоаголник може да се испорача преку едно парче или преку панел

Маска за лемење е исто така достапна на барање, работна температура>500 C, а бојата е полупроѕирна

За истиот оџак, цената е пониска од DCB, повисока од MCPCB


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски