Рамен флексибилен кабел (ffc)

VR

Рамен флексибилен кабел (FFC) е направен од PET изолационен материјал и екстремно тенка конзервирана рамна бакарна жица,  има слободно свиткување и преклопување, тенка дебелина, мала големина, едноставно поврзување, електромагнетна заштита (EMI) лесно за решавање. Заеднички ffc кабли'  спецификациите се 0,5мм, 0,8мм, 1,0мм, 1,25мм, 1,27мм, 1,5мм, 2,0мм, 2,54мм и други различни чекори за да одговараат на различни типови на конектори. 


Рамните флексибилни кабли (FFC) се одличен избор за електронски уреди и апликации кои бараат низок профил, висока флексибилност и пренос на податоци со голема брзина. FFC се лесни, компактни и имаат широк опсег на апликации во индустрии како што се автомобилската индустрија, телекомуникациите, медицинските уреди и потрошувачката електроника.


Дополнително, капацитетот на виткање, извртување и превиткување, што ги прави идеални за употреба во тесни простори каде што традиционалните кабли не можат да се користат. И нивниот рамен дизајн им овозможува лесно да се вклопат во мали простори без да додаваат волумен или тежина. Друга предност на FFC се нивните можности за пренос на податоци со голема брзина. FFCs се способни да пренесуваат податоци со големи брзини со минимална загуба на сигнал, што ги прави идеални за апликации кои бараат брз и сигурен пренос на податоци.


FFC се исто така многу приспособливи. Тие можат да се произведуваат во различни должини, ширини и дебелини за да одговараат на специфичните потреби на одредена апликација. Дополнително, тие можат да бидат опремени со конектори кои се компатибилни со широк опсег на уреди и опрема.


Ако барате сигурно и разноврсно решение за кабел, размислете за користење на FFC од нашиот професионален добавувач на печатени кола. Best Technology нуди висококвалитетни FFC кои се произведени според највисоките индустриски стандарди и може да се приспособат за да ги задоволат уникатните потреби на вашиот проект.Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски