VR

Крути-флекс ПХБ се многу разновидни плочки кои ги комбинираат придобивките од крутите плочи и флексибилните кола, што ги прави идеален избор за апликации каде што се потребни и цврстина и флексибилност. Со способноста да се дизајнираат со 2 до 50 слоеви, цврсто-флексните ПХБ нудат широк опсег на опции за дизајнирање на кола, вклучувајќи дизајни со висока густина со помалку потребни компоненти и помалку простор потребен за натрупување. Со дизајнирање области како крути каде што е потребна дополнителна поддршка и како флексибилни каде што аглите и областите бараат дополнителен простор и флексибилност, крутите флексибилни ПХБ ги обезбедуваат придобивките и од крутите плочи, како што се ригидноста и плошноста, и флексибилните кола, како што се флексибилност и свитливост . Ова ги прави идеално решение за широк опсег на апликации, вклучувајќи ги и оние со ограничен простор или за кои е потребен висок степен на флексибилност. Дополнително, цврсто-флексните кола нудат поголема густина на компонентите и подобра контрола на квалитетот, обезбедувајќи оптимални перформанси и доверливост. Best Technology се гордее што нуди цврсто-флексни ПХБ со над 50 слоеви, што ги прави идеално решение дури и за најкомплексните и најсложените апликации.

Цврстите флекс кола се користат во воената и воздушната индустрија повеќе од 20 години. Во повеќето цврсти-флекси кола, колата се состои од повеќе флексибилни внатрешни слоеви на кола. Меѓутоа, повеќеслојното цврсто-флекс коло вклучува флексибилен слој на коло надворешно, внатрешно или и двете по потреба за да се постигне дизајнот. Best Technology исто така може да произведе цврсто-флекс коло со надворешни слоеви за да бидат флексибилни кола.

Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски