Екстра тенка ПЦБ

VR

Екстра тенок ПХБ, исто така познат како ултра-тенок ПХБ, е тип на печатено коло кое станува сè попопуларно поради неговата компактна големина и лесен дизајн. Нормалната дебелина на ултра тенок ПХБ е од 1,0 mm до 2,0 mm, а минималната дебелина е 0,3 mm или 0,4 mm (1L или 2L). За тенок ПХБ, дебелината ќе биде повеќе од 0,6 мм. Овој тип на табла е секогаш именуван тенок ПХБ или тенка табла. Со можност за создавање кола со дебелина помала од 0,2 мм, екстра тенки ПХБ се совршени за апликации кои бараат меѓусебни врски со висока густина во ограничен простор. Тие нудат различни придобивки, вклучувајќи подобрено термичко управување, намалена загуба на сигнал и зголемена флексибилност. 


Во нашата компанија, ние сме специјализирани за производство на екстра тенки ПХБ со прецизност и точност за да ги задоволиме потребите на нашите клиенти. Со нашата напредна технологија и искусен тим од професионалци, можеме да испорачаме висококвалитетни екстра тенки ПХБ кои се сигурни, издржливи и исплатливи. Без разлика дали ви треба прототип или производство од големи размери, можеме да ви ги обезбедиме екстра тенките ПХБ што ви се потребни за да го подигнете вашиот проект на следното ниво.

Најдобра технологија висококвалитетна ПХБ со тенко јадро за продажба, добредојдовте посетете ја нашата фабрика!


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски