VR

Склопување и лемење на ПХБ е главниот процес на обработка на склопување на ПХБ. Тоа значи дека некои компоненти не можат да поминат низ лемење со бранови поради процесот на дизајнирање, високите материјали или неможноста да издржат високи температури, што треба да го користат електричното рачка за лемење за рачно лемење. Склопувањето на ПХБ и лемењето на приклучокот обично се изведуваат откако ќе заврши брановото лемење на вметнатата плоча на ПХБ, па затоа се нарекува обработка по заварување.


Не само што правиме склопување и лемење на компонентите, туку можеме и да обезбедимеУслуги за лемење со ПХБ, можеме да залемеме кабли и жици на ПХБ плочите. Друга важна употреба е тоа што рачното склопување може соодветно да се прегледа од автоматизираната оптичка опрема за инспекција и бара техничар да го потврди нивното поставување и да ги реши сите проблеми со лемењето. Некои конектори за површинско монтирање може да бараат и рачна проверка и допир.


Помалите компоненти кои можеби „лебделе“ за време на повторното полнење или се склони кон премостување со лемење, исто така бараат рачно чистење од техничар.

Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски