VR

FR-4, е широко прифатена меѓународна дестинација за епоксидна ламинирана армирана фиберглас која е отпорна на пламен (самогасне). По додавањето на бакарен слој на едната или секоја страна од fr4 табла, станува ламинат со бакар (CCL), и ова е непроводен јадро материјал за нормално печатено коло (PCB). Ќе биде именувана плочата за печатено коло што користи FR4 како јадро материјал"FR4 ПХБ".


Плочата fr4 PCB се користи за механичка поддршка и електрично поврзување на електронските компоненти користејќи проводни патеки, патеки или сигнални траги врежани од ламинатна подлога обложена со бакар. Понекогаш, PCB се нарекува и Printed Wiring Board (PWB) или плоча за ожичување ако не се додадени дополнителни електронски компоненти.


Најдобра технологија ги обезбедува најдобрите серии на плочи fr4 достапни во широк опсег на типови и спецификации. Најдобра технологијаfr4 производител внимателно избира квалитетни суровини. Ова ни овозможува да произведуваме fr4 плоча која е поконкурентна од другите производи во индустријата. Има предности во внатрешните перформанси, цената и квалитетот.


Серијата производи со најдобра технологија содржи повеќе подпроизводи. Нашиотпроизводител на fr4 PCB посветува големо внимание на интегритетот и деловната репутација. Ние строго го контролираме квалитетот и производните трошоци на производството. Сите овие гарантираат дека плочата fr4 е квалитетно доверлива и поволна по цена.


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски