Повеќеслојна ПЦБ

VR

Повеќеслојната ПХБ се однесува на печатеното коло има повеќе од два бакарни слоја, како што се 4 слоја PCB, 6L, 8L, 10L, 12L, итн. Како што се подобрува технологијата, луѓето можат да ставаат сè повеќе бакарни слоеви на истата плоча. Во моментов, можеме да произведеме 20L-32L FR4 PCB.

Со оваа структура, инженерот може да стави трага на различни слоеви за различна намена, како што се слоеви за напојување, за пренос на сигнал, за заштита на EMI, за склопување на компоненти итн. Со цел да се избегнат премногу слоеви, Buried Via или Blind via ќе бидат дизајнирани во повеќеслојна ПХБ. За даска со повеќе од 8 слоеви, материјалот со висока Tg FR4 ќе биде популарен од нормалниот Tg FR4.

Тоа е повеќе слоеви, покомплексно& ќе биде тешко производството, а цената ќе биде поскапа. Времето на носење на повеќеслојната ПХБ е различно од вообичаеното, ве молиме контактирајте не за точно време на довод.


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски