VR

Едноставен слој од едностраниMCPCB се состои од метална основа (обично алуминиум или легура на бакар), диелектричен (непроводен) слој, слој на бакарно коло, IC компоненти и маска за лемење.


Диелектрикот за препрег обезбедува одличен пренос на топлина од фолијата и компонентите до основната плоча, додека одржува одлична електрична изолација. Основната алуминиумска/бакарна плоча и дава механички интегритет на едностраната подлога и ја дистрибуира и пренесува топлината на ладилник, на површината за монтирање или директно на амбиенталниот воздух.


Еднослојниот MCPCB може да се користи со површинска монтажа и чип& жичани компоненти и обезбедува многу помал термички отпор од FR4 PWB. Металното јадро обезбедува пониска цена од керамичките подлоги и овозможува многу поголеми површини од керамичките подлоги.


Серијата MCPCB од Најдобра технологија е создадена врз основа на незапирливи напори. Производите на нашитеПроизводител на MCPCB со добри материјали, напредна технологија на производство и фини техники на производство се користат во производството на производи за трајна шминка. Изработка е и квалитетен и одлично се продава на домашниот пазар. Доколку барате професионалецДобавувачи на MCPCB, добредојдовте да го посетите производителот на најдобра технологија MCPCB.


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски