Bordi PCB i makinës së saldimit

VR

Montimi dhe saldimi i PCB-ve është procesi kryesor i përpunimit të Asamblesë së PCB-ve. Do të thotë që disa komponentë nuk mund të kalojnë përmes saldimit me valë për shkak të procesit të projektimit, materialeve të larta ose pamundësisë për t'i bërë ballë temperaturave të larta, të cilat duhet të përdorin saldimin elektrik për saldimin manual. Montimi i PCB-së dhe saldimi i plug-in-it në përgjithësi kryhet pasi të ketë përfunduar saldimi me valë i tabelës së futur të PCB-së, kështu që quhet përpunim pas saldimit.


Jo vetëm që bëjmë montimin dhe bashkimin e komponentëve, por ne gjithashtu mund të ofrojmëShërbimet e saldimit me PCB, ne mund të lidhim kabllot dhe telat në pllakat e PCB. Një përdorim tjetër i rëndësishëm është se montimi manual mund të inspektohet në mënyrë adekuate nga pajisjet e automatizuara të inspektimit optik dhe kërkon një teknik që të verifikojë vendosjen e tyre dhe të zgjidhë çdo problem me saldimin. Disa lidhës të montimit në sipërfaqe mund të kërkojnë gjithashtu inspektim dhe rregullim manual.


Komponentët më të vegjël që mund të kenë "lundruar" gjatë rifluksit ose janë të prirur për urë lidhëse kërkojnë gjithashtu pastrim manual nga një teknik.

Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip