Fr4 PCB

VR

FR-4, është një destinacion i pranuar gjerësisht i shkallës ndërkombëtare për të laminuar me epoksi të përforcuar me tekstil me fije qelqi që është rezistent ndaj flakës (vetë-shuarës). Pasi të keni shtuar një shtresë bakri në njërën ose secilën anë të fr4 bord, bëhet Laminat i veshur me bakër (CCL), dhe ky është materiali bazë jopërçues për një tabelë qarku të shtypur normalisht (PCB). Bordi i qarkut të printuar që përdor FR4 si material bazë do të emërtohet"FR4 PCB".


Pllaka fr4 PCB përdoret për të mbështetur dhe lidhur në mënyrë mekanike komponentët elektronikë duke përdorur rrugë përçuese, gjurmë ose gjurmë sinjali të gdhendura nga nënshtresa e petëzuar e veshur me bakër. Ndonjëherë, PCB quhet gjithashtu Printed Wiring Board (PWB) ose bordi i instalimeve elektrike me gravurë nëse nuk janë shtuar komponentë elektronikë shtesë.


Best Technology ofron seritë më të mira të pllakave fr4 të disponueshme në një gamë të gjerë llojesh dhe specifikash. Teknologjia më e mirëprodhuesi i fr4 përzgjedh me kujdes lëndët e para cilësore. Kjo na mundëson të prodhojmë dërrasë fr4 e cila është më konkurruese se produktet e tjera në industri. Ka përparësi në performancën e brendshme, çmimin dhe cilësinë.


Seritë më të mira të produkteve teknologjike përmbajnë nënprodukte të shumta. Jonëprodhues fr4 pcb i kushton vëmendje të madhe integritetit dhe reputacionit të biznesit. Ne kontrollojmë rreptësisht cilësinë dhe kostot e prodhimit të prodhimit. Të gjitha këto garantojnë që pllaka fr4 është e besueshme për cilësinë dhe e favorshme për çmimin.


Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip